Chainlink Kurucusu Açıkladı: Bu Yeni Alan Patlayacak!

Yakın zamanda yapılan bir röportajda Chainlink kurucusu Sergey Nazarov, mevcut kripto para birimi piyasası döngüsüne ilişkin görüşlerini paylaşarak, yeni tür yatırımcıların akını nedeniyle bu döngünün benzersizliğine dikkat çekti. Nazarov, bu çeşitli yatırımcı grubunun, gerçek dünyadaki varlık tokenizasyonunun benimsenmesini hızlandırarak sektör beklentilerini aşabileceğini vurguladı. İşte detaylar…

Kripto piyasasına yeni alıcılar giriyor

28 Şubat’ta Bloomberg’e konuşan Nazarov, kripto pazarına yeni girenlerin, genellikle ana akım medyada fiyat dalgalanmalarına tepki gösteren bireysel müşterilerinin ötesine geçtiğine dikkat çekti. Yeni alıcıların küresel finansal sistemin çeşitli sektörlerini temsil ettiğini vurguladı, “Sorulması gereken soru, bu döngüdeki net yeni alıcılar olan ve net yeni alıcılar, çok, çok net yeni alıcılardan oluşan büyük bir grup.” Dedi.

Ekim 2023’te, Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin 200.000’den fazla BTC’ye sahip olduğunu ve bu miktarın yayınlandığı tarihte yaklaşık 12,4 milyar dolar değerindeki varlığıyla en büyük Bitcoin sahiplerinden biri haline geldiğini bildirdi. Nazarov ayrıca, yakın zamanda onaylanan Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ürünlerinin sadece başlangıç olduğunu ve fonların piyasaya girmesi için daha kolay erişimi kolaylaştırdığını açıkladı. Nazarov, şunları söyledi:

Bitcoin ETF’si, küresel finansal sistemin, kendileri için rahat buldukları yapılar dahilinde Bitcoin’e yönelik temel yatırım raylarına ve ödeme raylarına sahip olmasına olanak tanıyan bir başlangıç teklifidir.

Chainlink kurucusuna göre gerçek-dünya tokenizasyonu patlama yaşayacak

Nazarov ayrıca gerçek dünyadaki varlık tokenizasyonunun kripto pazarındaki bir sonraki büyük trend olacağını tahmin ederek şunları söyledi:

Bir sonraki aşama, bankaların ETF’lere tüm bu girişleri gördüğü ve ardından ETF’lerle rekabet edecek veya elde edecekleri varlıkları oluşturduğu varlık tokenizasyonudur. Bu sermayenin bir kısmı.

Gerçek dünya toenizasyonuna odaklı bazı projelere örnek olarak Polymath, Securitize, Untangled Finance, Swarm ve Ondo gibi projeleri gösterebiliriz.

Piyasalar yükselişte

Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak’ta onaylanmasından bu yana, yalnızca Bitcoin’e değil, genel kripto pazarına da kripto sektörüne fon akışında bir artış yaşandı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz gibi 26 Şubat’ta, kripto yatırım ürünlerine son yedi gün içinde kurumsal Bitcoin yatırım ürünlerinden toplam 598 milyon dolarlık giriş görüldü. Avustralya kripto borsası Swyftx’in baş analisti Pav Hundal, meme coin fiyatlarındaki son dönemdeki güçlülüğün, projeleri destekleyen topluluklardan kaynaklandığını vurguladı.

Ayrıca Shiba Inu‘nun ana ağında yapılacak bir yükseltmeyi yakından takip ettiğini belirtti. Nazarov’un da vurguladığı gibi, kripto para piyasasına giren yatırımcıların benzersiz bileşimi, gerçek dünyadaki varlık tokenizasyonunun gelecekteki büyüme ve benimsenmede önemli bir itici güç olmaya hazır olmasıyla sektörün evriminde potansiyel bir paradigma değişikliğine işaret ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x