Kuaförde kreatin bakımına dünya kadar para vermeden evde kreatin bakımınızı kendiniz yapabilirsiniz: Üstelik çok ucuz

Keratin maddesi saçın ana gıdalarından biridir. Keratin saçların yanı sıra, tırnak ve dişlerin yapısında da bulunur. Saçların dirençli ve güçlü bir hale gelmesi için çok gerekli olan keratin özellikle, fön, maşa ve düzleştirici gibi ısıl işleme maruz kalmış olan saçların toparlanması için kullanılır. Keratin bir protein çeşidi olduğu için saçın güçlenmesini ve kırılmalara karşı dayanıklı bir hale gelmesini sağlar.

Keratin bakımın bir diğer adı da keratin yüklemesidir. Saçın çevresel ve biyolojik faktörlerden dolayı kaybettiği keratinini geri kazanmasını sağlayan bu bakım ile saç gözenekleri içerisinden saça yerleşen proteinler saçınızı onararak güçlendirir.

Keratin, insanların derisinde, tırnaklarında, dişlerinde ve saçlarında bulunan ve dayanıklılığı artıran bir maddedir. Saçlara çok sık boya yaptırmak, saç rengini açtırmak ya da saçı sürekli fön, maşa gibi yüksek ısılı işlemlere maruz bırakmak, saçta doğal olarak bulunan keratin miktarını azaltır. Saçın canlı ve düzgün görünmesini sağlayan keratin maddesi azaldıkça saçlarımız birbirine çok daha kolay dolaşmaya başlıyor, mat ve kuru gözükmeye başlıyor. İşte, tam da bu yüzden keratin bakımı saçlarımız için ayrıca önem taşıyor. Eğer kuaföre ayıracak vaktiniz ya da bütçeniz yoksa saçlarınızı dipten uca yenileyecek keratin bakımını evde de yapabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken en önemli şey, keratinin kimyasal değil doğal saf keratin olmasıdır.

Saç Botoksu- Kreatin Bakımı:

  • 1adet olgun muz
  • 1 paket kuru maya
  • 1 yumurta sarısı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • Mayayı eritecek kadar ılık su

Mayayı ılık suda eriterek tüm malzemeleri karıştırın ve blendırdan geçirin ardından süzün. Nemli saça masaj yaparak yedirin saç kökünden saç ucuna doğru. Sonra saçınızı bir bone ile kapatın ve yarım saat kadar bekletin. Sonra ılık suyla durulayın. Haftada bir uygulayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x