New York Times Dikkatleri Üzerine Çekti! Moskova Saldırısı, Putin’e Darbe İndirdi

ABD Dışişleri Bakanlığı, Moskova’daki konser salonunda meydana gelen kanlı saldırıya ilişkin Rus halkıyla dayanışma içinde olduklarını belirtti. Ancak, New York Times gazetesi, saldırının ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’i hedef alan çarpıcı bir analiz yayınladı.

GÜVENLİK SÖZÜ YIKILDI

Putin’in, Rus halkına verdiği güvenlik sözünün bu ölümcül saldırıyla çiğnendiği ifade edildi. Haberde, Putin’in zaferinden kısa bir süre sonra gerçekleşen saldırının, onun için bir darbe anlamına geldiği iddia edildi.

BAŞARISIZ GÜVENLİK AYGITI

Putin’in güvenlik aygıtının başarısız olduğu vurgulanarak, en ölümcül terör saldırısının önlenememesi eleştirildi. Haberde ayrıca, saldırı anında Putin’in tepkisinin yetersiz olduğu belirtildi.

GAFİL AVLANDI

Putin’in, saldırıya karşı ulusa seslenmesinin geciktiği ve saldırıyı DEAŞ’ın bir kolu olarak göstermemesinin eleştirildiği aktarıldı. Ayrıca, Putin’in Ukrayna’yı suçlaması ve terörle mücadeleyi Ukrayna’nın işgaliyle birleştirmeye çalışması eleştirildi.

TERÖR UYARILARI GÖZARDI EDİLDİ

ABD’nin terör uyarılarını görmezden gelmesinin de eleştirildiği haberde, Putin’in uyarıları “kışkırtıcı açıklamalar” olarak nitelendirdiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x