Trabzonspor-Fenerbahçe tartışmasında Mehmet Uçum gerilimi

Trabzonspor ve Fenerbahçe arasındaki olaylı maçın ardından düzenlenen basın toplantısında CHP Milletvekili Sibel Suiçmez ve AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç arasında tartışma yaşandı.

AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Metin Genç, Trabzonspor’u savunurken yaptığı konuşmada Beşiktaş ve Fenerbahçe’yi hedef aldı. Genç, “UEFA’nın sitesinde güncel olarak şikeci kulüp olarak duruyorlar” ifadelerini kullandı.

Genç konuşmasında Trabzonspor’un 3 Temmuz’da yaşadıklarının unutulmaması gerektiğini savundu.

“UEFA’nın sitesinde güncel olarak Beşiktaş ve Fenerbahçe şikeci kulüp olarak duruyor” dedi. Genç, bu kulüplerin şampiyonluklarının gölgede olduğunu ve Trabzonspor’un hak ettiği değeri görmediğini öne sürdü. Rakip takımların taraftarlarını provoke ettiğini iddia etti.

Ahmet Metin Genç, Fenerbahçe’nin ligden çekilme tehdidini eleştirerek “Siyaset yapmayın” dedi.

CHP Milletvekili Sibel Suiçmez ise Genç’e “Asıl siyaseti siz yaptınız, 2010-2011 şampiyonluk kupasının kimde olduğunu herkes biliyor” diye karşılık verdi.

Suiçmez, konuşmasında Mehmet Uçum’un yazısını ve Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un açıklamalarını hatırlatarak “Türkiye’de Futbol Federasyonu’nu sorgulamadan hiçbir spor kulübünü tek başına suçlamak mümkün değildir” dedi.

‘SİYASET SPORUN ÜZERİNE ÇÖMELMİŞ VAZİYETTE’

Sibel Suiçmez şunları kaydetti:

“Spor siyaset üstü olmalıdır. Ancak maalesef Türkiye’de siyaset tam da sporun üstüne çömelmiş bir vaziyettedir. Herkes bunu çok iyi biliyor. Ben çok fazla ayrıntıya girmeyeceğim. Az önce de dediğim gibi siyaset üstü olduğunu değerlendiriyorum. Ancak birkaç vurgu da yapmak istiyorum. Türkiye’de sporun geldiği noktayı sadece bir başka kulübe bağlamak doğru değil. Bunun bir sorumlusu, bir üst aklı vardır. Dolayısıyla bugün sadece Fenerbahçe Spor Kulübü ya da Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı üzerinden burada söz söylersek çok doğru bir tespit yapmayacağımızı düşünüyorum. Mehmet Uçum yazısını okudunuz mu? Adalet Bakanı’nın yaptığı açıklamaları okudunuz mu? Türkiye’de Futbol Federasyonu’nu sorgulamadan hiçbir spor kulübünü tek başına suçlamak mümkün değildir.”

Bu sırada Ahmet Metin Genç ve beraberindeki heyet, Suiçmez’in sözlerini “siyaset yapıyorsun” diyerek kesmeye çalıştı.

Suiçmez, Genç’e “2010-2011 şampiyonluk kupasının kimde olduğunu herkes biliyor. Bize kimse Trabzonsporluluk taslamasın” diyerek yanıt verdi.

Tartışmanın ardından Ahmet Metin Genç toplantıyı terk etti.

(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x